Tähän aikaan ensi vuonna
pe lokak. 30 13:19:00 2020
Niin monet hyvät tapahtumat jäävät tänä vuonna väliin, mutta ei hätää, parhaat bileet tulevat taas ensi vuonna.
Niitä odotellessa vilkaise tunnelmapaloja viime kerrasta. Mukana olleet muistavat Erkka V. Lehtola puheet joukkuhengen merkityksestä, taitavan Rudi Rokin juonnot ja äänitaiteilun sekä mentalisti Jose Ahosen hämmentävät tehtävät yleisölle. Onnenpyörä tarjosi voittoja ja valokuvauskoppi säilöi halloween-illan ikimuistoiset hetket valokuvatulosteisiin.
Ravintola Apollo on varattuna ja halloween-tunnelmainen kattaus valmisteilla myös pyhäinpäiväksi 2021. Sitä odotellessa kuvamuistoja vuoden takaa. Hyvää pyhäinpäivää!
Jäsenasiat
eAsiointi
Kirjaudu120-vuotiaan liiton tulevia tapahtumia
Frisbeegolf-mestaruudet ratkaistaan Karkkilassa la 16.5 - ilmoittaudu viimeistään 30.4.
Perhetapahtumaan la 13.6. Tampereella - ilmoittautuminen on auki 8.5. saakka tai kunnes tapahtuma on täynnä.
Motoristit koolla 24.-27.6. Aulangolla Hämeenlinnassa + Musareilla. Ilmoittaudu viimeistään 30.6.
Palaa tunnelmiin: Keilaturnaus pidettiin 28.3. Lue kisauutinen.
Salibandymestaruus ratkaistiin 18.4. Helsingissä.
Kauttua uusi salibandymestaruuden
Juhlavuoden mestaruutta tavoitteli 12 joukkuetta ja ennätysmäärä pelaajia.
Jäsenasiat
Uusi jäsen tai uusi työsuhde?
Tämä kannattaa lukea, kun liityt jäseneksi tai aloitat uuden työsuhteen.
Jäsenasiat
Yksipäiväinen keilakisa sai kehuja
Paperiliiton keilailukisa sai osallistujilta runsaasti kehuja.
Jäsenasiat
Paperiliitto-lehti
Paperiliitto-lehti on Paperiliiton jäsenlehti. Lehdessä käsitellään paperintyöntekijöiden edunvalvontaan, työelämän arkeen ja vapaa-aikaan liittyviä aiheita.
Lue näköislehti
Junassa suunniteltiin voittoa – kentällä ratkaisi fiilis
Salibandymestaruutta tavoitteli 12 joukkuetta ja ennätysmäärä pelaajia. Kauttua uusi mestaruuden.
Lue koko juttu
Odotettavissa hidasta elpymistä? Markkinoilla arvellaan, että metsäteollisuuden suhdannekuopan pohja olisi saavutettu.
Ensimmäiset merkit sellun ja kartongin hintojen kääntymisestä nousuun on jo nähty.
Lue koko juttu
Äänekoskella on tehty kartonkia kuusi vuosikymmentä ja Pekka Haltsonen on ollut Metsä Boardilla töissä viisi vuosikymmentä.
Moni asia on muuttunut, mutta toiveammatissaan ”kauppiaana” hän on pysynyt vuodesta 1986.
Lue koko juttu

